Sigorta neden atar, ne yapmalıyız?

Sigorta neden atar, ne yapmalıyız?

Sigortanın amacı, devreden belli bir değerin üstünde akım geçişi olduğunda elektrik tesisatını devre dışı bırakarak güvenliği sağlamaktır. Voltaj seviyesi belli bir birimin üzerine çıktığında cihazlarımız yanarak kısa devre olur ve sigorta atması olarak bildiğimiz durum gerçekleşir. Yüksek akım çeken cihazların hepsinin aynı anda çalışması, düşük amperli sigortanın fazla ısınmasına ve atmasına neden olur. … Evde sigortanın atmasının nedenlerinden birisi de, ana sigortaya aşırı yük binmesidir. Sigorta yanlış amperde takılmış olabilir.

Elektrik sigortası temelde bir güvenlik aracıdır, farklı çeşitleri bulunsa da, temel çalışma prensipleri aynıdır. Azami akım değeri aşıldığında, sigorta elektrik tesisatını devre dışı bırakır. Sigorta atması olarak bilinen durum temelde bu güvenlik işlevinin yerine getirilmesidir.

SİGORTA ATMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Bu tarz sorunlarla karşılaştığınızda Mecidiyeköy Elektrikçiyi 0533 484 29 67 numarasından arayabilirsiniz. uzman kadromuzla sorunun neden kaynaklandığının analizini yaparak sorununuza en hızlı şekilde çözüm getirebiliriz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir